Хлебзавод у Kyiv Art Fair 2019.
«Інвентаризація» ставить на меті структурувати втілені проекти методом інвентаризації предметів, що так чи інакше залишаються на складі. Ці склади виступають в ролі сховища-колекції. Частина з предметів, що там зберігаються слугують матеріалом для нових проектів, частина з часом руйнується, але так чи інакше вони є артефактами, які показують певний період життя об’єднання.
Художники: Єгор Анцигін, Ганна Ануфрієва, Євгеній Валюк, Настя Діденко, Уте Кільтер, Спартак Хачанов, Олег Харч, Євген Штейн.
1 травня о 19:00 у Хлєбзаводі відбулося відкриття виставки «Хроніки неоголошеної (гібридної) війни. Або Ватна бухгалтерія» Олега Харча.
Книга художника є текстовим колажем достатньо різних елементів. Це окремі глави, що були занотовані в різний час. На паперах, які використовувалися в бухгалтерській, іншій документації, та міліметрового паперу з підтвердженим фактом їхнього виготовлення в 80- 90-их роках двадцятого століття за часів СРСР.
Дослідження — це завжди процес тривалий та кропіткий. В день сьогоднішній все дуже спресоване в часовому вимірові до крайнощів. Тому на допомогу прийшов Інтернет. Він надав можливість вивчати різні аспекти із життя людей на планеті Земля. Тож, сидячі біля монітора, землянин цілковито може осягнути ті теми, до яких ніби й немає жодного стосунку. Доволі буденний клік і ось вже тема воєнна. Йому здається що й це явище набуло інших якихось химерних аспектів. Гібридні війни. Неоголошені війни. Це нова реальність, і вона потрапляє до екрана власника планшету, набуваючи присмак віртуальності.
Хоча можна пройти певну реальну військову операцію. А згодом почати ті ж самі віртуальні події висвітлювати як книжку, написану в одиничному екземплярі. Скопіювати, а потім виставити та показати світові. Чи побачить вона світ, це вже наступне питання. Як він відреагує — то вже третє. Знайомтесь тут. Україна 2013- 2015 рік. Майдан. Поїздки на Схід України. Спроба мого волонтерства. Неоголошена війна. Вона забрала вже одинадцять тисяч життів. Тридцять тисяч поранених і скалічених. Мільйони біженців. А вона (Війна) й по сьогодні немає жодного визначення через гібридні методи її ведення.
"Конверсія хліба".
Євгеній Валюк, Євген Штейн, Ганна Ануфрієва, Настя Діденко та Спартак Хачанов.
3 19 по 31 березня у центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходила виставка «Конверсія хліба» від об’єднання «Хлєбзавод».
Ідея проекту полягає в дослідженні інцидентів використання хліба як зброї та/або в якості важелю для підкорення народів. Лабораторією для дослідження художники обрали частину потужностей колишнього Цеху №2 Хлібокомбінату №2 – насамперед тому, що часи існування цього підприємства збігаються з чи не найболючішими моментами історії українського народу. Хліб в даному проекті розглядається як надзвичайно важливий ресурс, а чи не є Україна одним з найбільших світових родовищ цього ресурсу?
Візуальна частина проекту складається з колажів, інсталяції, відеозаписів та об’єктів, розміщених в просторі галереї. Автори спробували помислити виставку без живопису як художнього інструменту. Це дослідження має піксельно висвітлити історію подільської промислової зони; експоновані роботи в групах та окремо відображають певні моменти існування Хлібокомбінату і його частин. Сьогодні приміщення хлібзаводу є прихистком для художників, які входять до однойменного об’єднання та продовжують його історію.
14 грудня о 19:00 у Хлєбзаводі відбулося відкриття виставки Hlebzawod Аrt Prize.
Шорт-лист було відібрано з більш ніж 58 заявок, в кращих традиціях українського непотизму, найсправедливішим і найнезаангажованішим журі у всесвіті. Відбір було проведено за кармічним принципом. Пріоритет, можливо, було надано художникам, які найкраще до нас відносилися.
Проведення конкурсу було спрямоване на виявлення та нагородження, (орденами) «найліпших друзів Хлєбзаводу».
У шорт-лист номінантів Hlebzawod Аrt Prize увійшли: Михайло Алексеєнко, Олег Харч (Харченко), Ганна Ануфрієва, Ольга Бобошко, Кирило Бондаренко, Євгеній Валюк, Настя Діденко, Олександр Притуло, Таїсія Мельник, В’ячеслав Кузьмич, Євген Штейн, Ілля Чулочніков, Спартак Хачанов, Віталій Святець, Іван Гробко, Єгор Анцигін та група «Атілла та друзі».
Запрошений гість – Уте Кільтер.
«Церебральне опалення» Євгенія Валюка в галереї Singulart.